Rozvoj osobnosti

"Buďto za svůj život převezmete zodpovědnost a nebo budete celý život poslouchat jen rozkazy"

Robert T. Kiyosaki

Kterou část mozku používáte?
Autor:
30.10.2013
Používáte více pravou nebo levou hemisféru mozku? To se dozvíte, když se podíváte na obrázek. Zjistíte, jakým směrem se otáčí tanečnice na obrázku.

Pokud se podle vás tanečnice otáčí ve směru hodinových ručiček, pak používáte více pravou hemisféru mozku. Jste emocionálně založení, vnímaví ke svému okolí, spontánní, flexibilní, máte bohatou fantazii, jste tvořiví, nápadití, umělecky nadaní, jste schopni improvizovat. Vše kolem sebe vnímate v celku, komplexně, nezabýváte se detaily. Máte schopnost vnímat několik procesů současně. Více vám řeknou symboly a obrázky než řeč a jazyk. Ve vašem životě hraje důležitou roli intuice. Žijete přítomností a budoucností. Jste snílci, kteří mají touhu šéfovat lidem, jste impulzivní. Rádi riskujete.

Pokud se vám zdá, že se tanečnice otáčí proti směru hodinových ručiček, pak používáte více levou hemisféru mozku. Jste racionálně založení, pracujete s pravidly a fakty, vaším dorozumívacím prostředkem jsou slova, tedy řeč a jazyk, držíte se při zemi, opíráte se o vědu, vynikáte v logice a matematice. Neustále vyhodnocujete informace. Neradi a špatně se přizpůsobujete, nesnášíte změny. Ve vašem životě je důležitý řád. Máte analytické myšlení, vše musíte prozkoumat do detailů, zajímáte se o strukturu objektů. Když se něčím zabýváte, ostatní dění kolem na vás působí rušivě. Žijete přítomností a minulostí. Máte rádi jistotu a bezpečí.

(Zdroj Herald Sun, australský deník, 7.11.2007)


zpět
Sdílet: